x

Arduino Nano Klon - USB CH340 Chip (USB Kablo Dahil)

(0 Yorum)
Yorum Yap >
Ürün Kod: T159
Stok : Stokta Var
Tedarikçi stok kodu: Arduino00015
162,83 TL + KDV
195,39 TL KDV
DAHİL

Arduino Nano Klon - USB CH340 Chip (USB Kablo Dahil)


Arduino nano klon ch340 usb kablo dahil, boyut olarak uno ya da mega ürününden daha küçüktür. Aynı yazılım programlarını çalıştırabilmektedir. Arduino uno ile arasındaki fark üzerinde güç jack girişi bulunmamaktadır. Bu ürünün orjinal arduino nano ürününden farkı üzerinde CH340 usb serial dönüştürücü entegresi bulunmaktadır. 

Arduino nano klon ch340 usb kablo dahil bu üründe ve daha birçok elektronik üründe CH340 serial dönüştürücü entegresi kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu ürünü kullanabilmeniz için Windows 7 ve MAC OS X kullanıyorsanız driver yüklemeniz gerekmektedir. Linux, windows 8 ve üstü için herhangi bir driver yüklemenize gerek yoktur. 

Arduino Nano Klon - USB CH340 Chip (USB Kablo Dahil) Teknik Özellikleri


Dijital Giriş-Çıkış 14 Adet Pin Deliği
Analog Giriş-Çıkış 8 Adet Pin Deliği
PWM Çıkışı 6 Adet Pin Deliği
Giriş Voltajı DC 7V-12V (PC'ye bağlıyken hiç bir harici güç kaynağı bağlamayınız)
Çıkış Voltajı DC 5V-3.3V
İşlemci Atmega328
Çalışma Frekansı 16mhz

 

Arduino kullanımı kolay yazılım ve donanım sunan açık kaynak kodlu elektronik bir platformdur. Herkesin kolayca prototip geliştirmesi ve interaktif projeler yapması için tasarlanmıştır. Temelde atmel mikrodenetleyicilerini kullanan Arduino platformu yıllar içinde gelişen kütüphaneleri ve bu kütüphaneleri yazan topluluğuyla elektronik ve programlama alanında kendini geliştirmek isteyen herkes için kolay ve ulaşılabilir çözümler sunuyor.

Arduino açık kaynak kodlu bir platformdur yani Arduino'nun tüm ürünleri, ilgili yazılımları, tasarımları açıkça herkes ile paylaşılmıştır. Bu da isteyen herkesin Arduino üretmesine imkan sağlar ki dünya üstünde bir çok elektronik şirketi Arduino klonlarını üretmektedir. Bu durum kullanıcılara bir çok çeşit ve fiyat aralığı sunması açısından fayda sağlar.

Arduino'nun donanımları ne kadar popüler ve kullanışlı ise yazılımı da bir o kadar kullanışlı ve popülerdir. Arduino yazılım geliştirme platformu (IDE) sadece Arduino için değil elektronik piyasasında bulunan farklı geliştirme/prototip kartları için dahi kullanılabilmektedir. Sayısız kütüphaneleri ile istediğiniz her türlü genişletme kartı için aradığınız kütüphaneleri bulabilirsiniz. Kütüphaneler Arduino yazılım geliştirme platformu üzerinden sorunsuzca yüklenebilir.


Faydalı Linkler

 


 

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.