x
Garanti ve İade Koşulları

Garanti ve İade Koşulları

İadesi veya değişimi olmayan ürünler:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, süreli yayınlar, hızlı hozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

 • Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmış olması gerekmektedir.
 • Ürününüz Görsu Elektronik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

İade 

Ürün teslim edildikten sonra 7 gün içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz. Kullanılmamış olması koşulu ile ''Görsu Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şti.'' adına, '' Kemankeş mah. Halilpaşa sok. Ömer Abed Han No:2/18 Karaköy - Beyoğlu / İstanbul '' adresine aşağıdaki koşullar dahilinde;

 • İade Bölümü sizin tarafınızdan eksiksiz doldurulmuş fatura çıktısı ile birlikte iade edebilirsiniz. 
 • Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir kargo bedeli ödemezsiniz. 
 • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir ve varsa ilişkili hediye çekleri de iptal edilir. 
 • İade gerçekleştirmek istediğiniz işlemlerinizin aksamaması için siparis@makermarketim.net e-posta adresine bildirimde bulunun.
 • İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal kurum adına düzenlenmiş ise, iade ederken kurumun düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. Düzenlenen iade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı+kdv şeklinde) düzenlenmelidir.

İade Koşulları

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, süreli yayınlar, hızlı hozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

 • Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmış olması gerekmektedir.
 • Ürününüz Görsu Elektronik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.

İadei işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda sizin için ürün bedeli tutarında hediye çeki tanımlanır ya da 3 iş günü içerisinde ''ürün bedeli'' tarafınıza geri ödenir. Ürün bedelinin tarafınıza geri ödenmesini tercih ederseniz; eğer ödeme şekliniz ''kredi kartı'' ise; para iadesi online olarak kredi kartınıza yapılacaktır. Ödeme şekliniz '' Havale/EFT'' veya ''Kapıda Ödeme'' ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN numarasına ait hesabınıza para iadesi yapılır. İade tutarınızın hesabınıza/kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Hasar Görmüş/Deforme Ürün

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar ya da ambalaj deformesi olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine '' Hasar Tespit Tutanağı '' hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Aldığınız ürün ''hasarlı'' ya da ambalajı ''deforme'' ise bunun için ''kargo hasar tespit tutanağı'' gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ''hasar bildirimi'' kabul edilmeyecektir.

Kargo tarafından Görsu Elektronik'e, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve ürün tutarı değerinde ''ücret iadesi'' gerçekleştirilecektir.

Çözüm bulamamanız halinde teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde siparis@makermarketim.net adresine e-posta atarak ürünün arızalı/bozuk olduğunu mutlaka bize bildirmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki adrese, yine aşağıda bildirilen kargo firmaları ile karşılarındaki anlaşma numarasını belirtip alıcı ödemeli gönderebilirsiniz: 

Görsu Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şti.  Kemankeş mah. Halilpaşa sok. Ömer Abed han No:2/18 Karaköy - Beyoğlu / İstanbul
MNG Kargo:  403355561
Aras Kargo: 1929148851418

 • Kargo ile göndermiş olduğunuz arızalı/bozuk bildirimi yapılan ürün Görsu Elektronik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilir ve incelenmek üzere Teknik Destek ekibimize iletilir.
 • Teknik ekip tarafından yapılan testler ve incelemeler en fazla 1 hafta sürecektir.
 • Arıza tespiti sırasında bilgi almak amacıyla sizinle e-posta ile iletişime geçilecektir. 3 iş günü içerisinde size ulaşamamamız durumunda ürününüz teknik çalışmalara devam edilmeksizin 30 günlük beklemeye alınır ve cihazla ilgili bir işlem yapılmaz.
 • Test ve incelemeler sonucunda belirttiğiniz şekilde sorunlu ürün durumu tespit edilirse, tercihiniz doğrultusunda ya ürün yenisi ile değiştirilir, ya da 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenir. Bu durumdaki tüm kargo giderleri Görsu Elektronik tarafından karşılanacaktır.
 • Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.
 • Ürününüzde belirtilen şekilde herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda ise ürünün çalıştırılması ile ilgili müşteriye e-posta yolu ile bildirimde bulunarak ürünü müşteriye geri göndeririz. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.
 • Teknik testler sonucunda ürün ile ilgili son durum hakkında sizinle e-posta yolu ile iletişime geçilerek bildirimde bulunulur. Sonuca göre değişimi yapılacak ya da sorunsuz olduğu tespit edilen ürün için teslimat bilgisi istenir ve kargo gönderimleri için takip numarası size iletilir. 3 iş günü içerisinde teslim alınmayan ya da güncel teslimat adresi iletilmeyen ürünler 30 günlük beklemeye alınır ve ürünle ilgili hiçbir işlem yapılmaz. 30 günlük bekleme süresi içerisinde teslim alınmayan ürünlerden firmamız sorumlu değildir.
 • Hafızalı ürünlerde sisteminizde yedeklerinizin olmaması ve cihaza yapılacak işlemlerden sonra oluşacak veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.
 • Servisimizde korsan, kopya ve lisanssız hiçbir yazılım yüklenmez. Önceden yüklenmiş bu tür yazılımlar için servisimiz sorumlu tutulamaz.

Eksik Ürün/Aksesuar

 • Eksik Ürün/Aksesuar durumlarında öncelikle size ulaşan fatura ile teslim edilen paket içerisindeki ürünleri karşılaştırarak kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Siparişinizde kısmi teslimat (aynı siparişteki ürünlerin ayrı ayrı paketlenerek gönderimi) işlemi de yapılmış olabilir. "Sipariş Takibi" sayfasından siparişlerinizin kargoya verilme tarihlerini ve ürün durumunu kontrol edebilirsiniz.
 • Kontrolleriniz sonrasında size eksik ürün gönderimi yapıldığını tespit ettiyseniz teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 gün içerisinde siparis@makermarketim.net adresine "Siparişimde Eksik Ürün Var" şeklinde bize e-posta yolu ile bildirimde bulunmanız gerekmektedir, eksik olan ürün 10 iş günü içerisinde adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir. Siparişiniz ile alakalı ürünlerde tedarik ile alakalı farklı durumlar söz konusu olduğunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. 

Saygılarımızla,

Görsu Elektronik

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.